Home / مشاوره ازدواج / مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج چیست؟ مشاوره ازدواج که به آن زوج درمانی و ازدواج و خانواده درمانی نیز گفته می شود ، نوعی روان درمانی است که بر بهبود مهارت های ارتباطی و حل تعارض شما متمرکز است. واقعیت این است که روابط شخصی و خانوادگی می تواند رضایت بخش و چالش برانگیز باشد. بنابراین ، هرچه بیشتر خود – احساسات و رفتارهای خود – را درک کنید ، بهتر می توانید با عزیزان (از جمله همسرتان) ارتباط برقرار کنید ، استرس خود را مدیریت کنید و به طور موثرتر در زندگی روزمره خود عمل کنید.

ازدواج یکی از خارق العاده ترین روابطی است که در زندگی خود داشته اید. واقع بین بودن بسیار مهم است. هر ازدواج “فراز و نشیب” و “اوج و فرود” خواهد داشت. این طبیعی است. در طول “اوج ها” ، شما و شریک زندگی خود احساس پیوند ، عشق و علاقه به یکدیگر خواهید داشت.

با این حال ، در طول “پایین” ها ، ممکن است یکی یا هر دوی شما نسبت به دیگری احساس سرما ، بی تفاوتی ، دوری و یا خصومت کنید. ممکن است آنقدر بحث کنید که فکر جدایی – یا طلاق را داشته باشید. برای برخی ، این مرحله فقط چند هفته طول می کشد ، اما برای برخی دیگر ، ممکن است سالها طول بکشد.

واقعیت این است که مشاوره ازدواج فقط برای زوج های ناراضی یا درگیر نیست. بلکه شامل زوج درمانی برای زوج های غیر متاهل نیز می شود. صرف نظر از وضعیت رابطه شما ، از مشاوره ازدواج با نام مستعار مشاوره زوجین می توان برای تقویت پیوندها و درک بهتر یکدیگر استفاده کرد. همچنین می تواند برای کمک به زوجینی که در آستانه ازدواج هستند و کسانی که در فکر ازدواج هستند استفاده شود.

مشاوره ازدواج تلفنی یکی از روش‌های مشاوره است که امروزه با پیشرفت راه‌های ارتباطی تبدیل به فرصتی برای کسانی شده که به هر دلیلی امکان ارتباط مستقیم با متخصصان را ندارند. برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی ندای مشاور از طریق شماره های زیر در تماس باشید.

چرا ممکن است به مشاوره ازدواج نیاز داشته باشیم

خوب ، وقتی ازدواج در مراحل مختلف پیش می رود و با هم چالش هایی را تجربه می کنند ، درگیری می تواند رخ دهد. و گرچه انتظار می رود برخی از استدلال های جزئی ، بحث های پیچیده تر و عمیق تر بتواند گره هایی بین شما و شریک زندگی خود ایجاد کند.

ممکن است متوجه شوید که شما و همسرتان چیزهای مختلفی در زندگی می خواهید. علاوه بر این ، خیانت ممکن است وارد رابطه شود یا شما یا شریک زندگی خود در یک رابطه بدون هیچ راه گریز احساس “گیر افتادن” کنید.

خوب ، قبل از مشاوره زوجین، شما و یا شریک زندگی خود باید تصدیق کنید که ازدواج شما به مشکل خورده است. بنابراین ، اگر می خواهید رابطه خراب خود را “درست” کنید ، باید با هم تصمیم بگیرید. در این سناریو ، ازدواج و خانواده درمانی ممکن است بسیار سودمند باشد.

در حقیقت ، درمانگران ازدواج و خانواده می توانند به بهبود ارتباط بین همه اعضای خانواده شما کمک کنند ، بنابراین آسیب های عاطفی عمیق را برطرف می کنند. بنابراین ، تصمیم برای مشاوره ازدواج اولین قدم مهم در “نجات” ازدواج شما است. هنگامی که شما و همسرتان اعتراف می کنید ازدواج شما در حال شکست است ، به شما فرصت می داده میشود که ترمیم شود.

انواع مشاوره ازدواج چیست

واقعیت این است که مشاوره ازدواج فقط برای زوج های ناراضی یا درگیر نیست. بلکه شامل زوج درمانی برای زوج های غیر متاهل نیز می شود. صرف نظر از وضعیت رابطه شما ، از مشاوره ازدواج با نام مستعار مشاوره زوجین می توان برای تقویت پیوندها و درک بهتر یکدیگر استفاده کرد.

همچنین می تواند برای کمک به زوجینی که در آستانه ازدواج هستند و کسانی که در فکر ازدواج هستند استفاده شود. این کار مشاوره قبل از ازدواج نامیده می شود. هدف از این نوع مشاوره کمک به زوجین است که یاد بگیرند چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و مسائل را حل کنند و “اختلافات” را قبل از روز عروسی برطرف کنند.

اگر به دلیل داشتن مشکلاتی در رابطه با ازدواج ، علاقه مند به مشاوره ازدواج هستید ، برخی از مواردی که می توانند در جلسات برطرف شوند عبارتند از:

  • ارتباط ضعیف : بحث ، انتقاد ، سوءتفاهم و غیره
  • مشکلات مالی : بدهی ، بودجه ضعیف و هزینه های بیش از حد
  • تفاوت ها و اختلالات جنسی : به عنوان مثال اختلال نعوظ ، ترجیحات مختلف جنسی ، میل جنسی کم ، انزال زودرس و غیره
  • چالش های والدین : سرپیچی ، ناتوانی های یادگیری ، مشکلات رفتاری ، مشکلات روحی و جسمی دوران کودکی
  • سوء مصرف مواد : یعنی اعتیاد
  • عصبانیت و خشم
  • خیانت
  • طلاق

اهداف مشاوره ازدواج چیست

برای بسیاری از زوجین ، هدف اصلی مشاوره ازدواج نجات ازدواج و ماندن در کنار یکدیگر است. از نظر دیگران ، دنبال درمان می تواند به مسائل حل نشده در ازدواج نسبت داده شود. مهم است که درک کنیم مشاوره ازدواج یک راه حل سریع نیست. بلکه برای تحقق اهداف و ترمیم رابطه ، فداکاری و تلاش لازم است. یک مشاور ازدواج می تواند به روش های زیر به شما کمک کند:

خیانت و زنا

اگر شما یا همسرتان خیانت کنید ، به نظر می رسد رابطه شما نابود شده است. با این حال ، اگر هم شما و هم همسرتان به این رابطه متعهد هستید و مایلید برای حل آن تلاش کنید ، احتمال اصلاح روابط شما وجود دارد. خوبی مشاوران ازدواج این است که آنها می توانند به ایجاد اعتماد مجدد در رابطه شما کمک کنند. این متخصص روابط همچنین می تواند به شما کمک کند تا دلیل وقوع خیانت یا زنا را درک کنید.

ارتباط ضعیف

معمول است که زوجین روشهای مختلف برقراری ارتباط دارند. همچنین داشتن مهارت های ارتباطی ضعیف برای آنها معمول است ، به ویژه هنگامی که صحبت از بیان احساس آنها می شود. ممکن است تصور کنید شریک زندگی شما باید از آنچه فکر می کنید یا احساس می کنید بداند – اما ممکن است اینگونه نباشد. صرف نظر از این ، اگر شریک زندگی شما ذهن خوان نیست ، می تواند احساسات شما را جریحه دار کند ، اگر او واکنشی مانند آنچه شما فکر می کنید واکنشی نشان نمی دهد.

علاوه بر این ، ارتباط ضعیف می تواند باعث شود که یک نفر یا هر دوی شما رها شده ، نادیده گرفته شده یا از کار برکنار شوید. حتی ممکن است ارتباطات ضعیف را با نشانه ای اشتباه کنید که همسرتان دیگر شما را دوست ندارد یا به سمت شما جذب نمی شود. این اتفاق به این دلیل است که شما تصور می کنید شریک زندگی شما می داند شما چه می خواهید و چه می خواهید ، در حالی که ممکن است هیچ سرنخی نداشته باشد – مگر اینکه به او بگویید. بنابراین ، وقتی در مورد احساس خود سکوت می کنید ، می تواند باعث از بین رفتن ارتباطات و قطع ارتباط شما و همسرتان شود.

سوءمصرف مواد و اعتیاد

گاهی اوقات یکی یا هر دو شریک زندگی دچار سو مصرف مواد یا اعتیاد کامل هستند. اعتیاد انواع مختلفی دارد – به عنوان مثال مواد مخدر ، الکل ، قمار ، پورنوگرافی ، پرخوری و حتی خرید.

این یک مسئله جدی است که باید در اسرع وقت رسیدگی شود. اما ابتدا فرد آزار دهنده یا معتاد باید اعتراف کند که مشکلی وجود دارد و او به کمک نیاز دارد. خوبی مشاوران زوج این است که آنها می توانند به شما کمک کنند تا به صورت جداگانه و در روابط خود این چالش ها را برطرف کنید.

مسائل مربوط به تربیت کودک

تربیت فرزندان می تواند سخت باشد – واقعاً سخت. هیچ کتابچه راهنمای دستورالعمل نحوه تربیت کودکان یا چگونگی مبارزه با مشکلات تربیت کودک هنگام بروز آنها وجود ندارد. بسیاری از ما به سادگی مجبور به “بال زدن آن” هستیم.

هنوز هم ، کودکان می توانند رابطه را تحت فشار قرار دهند ، به ویژه هنگامی که کودک دارای مشکلات رفتاری ، مشکلات یادگیری ، بیماری مزمن یا ناتوانی باشد و یا مشکلات روانی. متأسفانه ، وقتی مسائل مربوط به تربیت کودک بروز می کند ، تمرکز معمولاً به سمت کودک است و رابطه را به هم می ریزد.

شور و عشق

هر زوجی خواهان علاقه و عاشقانه در روابط خود هستند ، خصوصاً اگر مدت ها با هم بوده اند. بنابراین معمول است که زوجین به عنوان راهی برای نزدیک شدن به یکدیگر به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند. یک مزیت مشاوره ازدواج این است که می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا در برقراری ارتباط مجدد با یکدیگر ارزش داشته باشید. نتیجه نهایی؟ شور ، عاشقانه بیشتر و ظهور دوباره “مرحله ماه عسل”.

درگیری و کینه

درگیری و حتی کینه از زمان به زمان در یک رابطه طبیعی است. بالاخره شما انسان هستید. یک نکته خوب در مورد درمانگران ازدواج این است که آنها آموزش دیده اند تا مهارت های مهم حل تعارض را به شما بیاموزند که می توانید در روابط خود استفاده کنید. به عبارت دیگر ، آنها به شما می آموزند که چگونه “منصفانه بجنگید”.

واقعیت این است که ، اگر نتوانید “از جنگ عادلانه” خودداری کنید یا آن را رد کنید ، می تواند باعث ایجاد زخم هایی در اعماق بدن شود که به سختی بهبود می یابند. و وقتی درگیری و کینه به حال خود رها شود ، می تواند صدمات جبران ناپذیری به روابط شما وارد کند. این امر به ویژه هنگامی صادق است که شما و یا شریک زندگی خود قادر به برقراری ارتباط احساسی با احساسات نباشید. در نتیجه ، عصبانیت ، تلخی و خصومت گره می خورد و مشکلات عمیق تر می شوند.

سوالات رایج در رابطه با مشاوره ازدواج

 آیا ما باید با هم در مشاوره ازدواج شرکت کنیم؟

بستگی دارد به طور معمول هر دو همسر در جلسات مشاوره با هم شرکت می کنند ، با این حال ، درمانگر شما ممکن است گاهی اوقات درخواست کند که شما و همسرتان را نیز جداگانه ملاقات کند.

آیا مشاوره ازدواج به من کمک می کند؟

بله ، بیش از احتمال مشاوره ازدواج به بهبود رابطه شما کمک می کند ، با این حال ، هر دو شریک باید کاملاً به روند درمان متعهد باشند تا روابط آن موثر باشد. به خاطر داشته باشید که برنامه درمانی خاص شما به شرایط منحصر به فرد شما بستگی دارد. خبر خوب این است که مشاوره ازدواج طیف گسترده ای از مسائل را شامل می شود ، علاوه بر این مشکلات زناشویی مانند مرگ یکی از عزیزان ، فاجعه ای در خانواده و یا یک بیماری مزمن (یعنی سو مصرف مواد و افسردگی).

هدف از مشاوره ازدواج چیست؟

هدف از مشاوره ازدواج کمک به شما در یادگیری ابزاری است که برای تقویت ازدواج نیاز دارید.

آیا ازدواج و خانواده درمانی نوعی مشاوره ازدواج است؟

بله ، ازدواج و خانواده درمانی نوعی مشاوره ازدواج است. این نوع روان درمانی به خودی خود بیشتر از مشاوره ازدواج درگیر می شود. به طور خاص ، ازدواج و خانواده درمانی رویکرد جامع تری نسبت به مشکلات زناشویی و خانوادگی دارد. این بدان معنی است که شامل تمام اعضای خانواده در روند درمان است.

در طول یک جلسه معمول مشاوره ازدواج و خانواده درمانی چه اتفاقی می افتد؟

در طول یک جلسه معمول ازدواج و خانواده درمانی ، ممکن است به خانواده وظایف و وظایف بازیگری برای کار در خانه داده شود. همچنین تشویق خواهید شد که احساسات واقعی خود را با مشاور و همسرتان در میان بگذارید. مهارت های ارتباطی و حل تعارض بیشتر در ازدواج و خانواده درمانی است. درمانگر شما انتظار دارد که همه کارها و وظایف را انجام دهید. به عنوان مثال ، در طی یک جلسه ، ممکن است به شما و همسرتان تمرینات ارتباطی داده شود تا در خانه تمرین کنید با این انتظار که در جلسه بعدی تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

مرکز مشاوره خانواده ندای مشاور این امکان را برای شما به وجود آورده است تا بدون صرف هزینه در رفت و آمد خود و و بدون اتلاف زمان در شلوغی و ترافیک بتوانید با مشاوران ما صحبت کرده و مشکلات زندگی زناشویی و خانوادگی تان را با آنها در میان بگذارید. کارشناسان مشاوره ازدواج تلفنی آماده اند تا بهترین خدمات را به صورت تلفنی به شما عرضه کنند.

برای دريافت مشاوره ازدواج بصورت تلفنی
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب حتی ايام تعطيل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *